fbpx

Historický dům v centru Plzně – Vnitřní Město, 16./17.století

Sady 5. Května 54, Plzeň - Vnitřní Město

Adresa: Sady 5. Května 54, Plzeň - Vnitřní Město
Stavba: kamenná
Stav objektu: velmi dobrý
Vlastnictví: OV
Typ domu: historický dům - přelom 16/17 století
Podlaží: 3NP
Podlahová plocha: 134 m2
Užitná plocha: 154 m2
Plocha pozemku: 62 m2
Terasa: 20 m2
Sklep: 30 m2
Parkování: ne
Elektřina: 230V, 400V
CENA: info v RK Kč

K prodeji nabízíme historický skvost, unikátní dům ze 16. století v centru Plzně, ul. Sady 5. Května 54, ve kterém je právě dokončována velmi zdařilá rekonstrukce.

Dům se nachází v samém srdci Plzně – Vnitřní Město, nedaleko rušného náměstí Republiky a zároveň v zeleni s výhledem na park s jezírky, který je k relaxaci jak stvořený. V domě najdete 3 podlaží o celkové ploše cca 154 m2, propojená dřevěným schodištěm, 2 kuchyně, 3 koupelny, vč. romantické terasy cca 20 m2 s nádherným výhledem na Černou věž a další věžičky města. Dům je částečně podsklepen (cca 30 m2) a díky vysokým stropům nabízí další využití tohoto prostoru.

Dům je vytápěn novým elektrokotlem s bezdrátovým termostatem a možností vzdáleného ovládání přes internet, vodu ohřívá el. bojler. Dále jsou zde nové rozvody elektřiny, vody, topení a kanalizace, zateplení střechy, nová kuchyňská linka s vestavěnými spotřebiči, nové dveře vč. zárubní a další. Koupelna v 1. patře disponuje samostatně stojící vanou a podlahovým vytápěním.

Nemovitost nabízí mnoho využití, od bydlení spojeným s podnikáním, obchodní prostory, či investiční záměr pronájmu 3 apartmánů, a to na každém podlaží jeden. Dům i pozemek se nachází v památkové rezervaci – nemovitá kulturní památka a je hojně obdivován turisty. V těsné blízkosti jsou Vodárenská věž (Tato více než 400 let stará unikátní stavba má pěkný gotický portál. Byla postavena v roce 1541 a využívána byla až do roku 1889, kdy byl v Plzni zřízen městský vodovod), Mlýnská strouha či Pivovarské muzeum. Pro osobní prohlídku této jedinečné nemovitosti nás neváhejte kontaktovat, těšíme se na Vaši návštěvu.

V případě zájmu kontaktujete makléřku Veroniku Schneiderovou, tel. 605 561 263, e-mail: veronika.schneiderova@ahreality.cz 

Fotogalerie interiéru

Fotogalerie exteriéru

Lokalita

Mám zájem o tuto nemovitost, prosím kontaktujte mě.

"Vaše údaje, které jste uvedl/a ve shora umístěném formuláři (dále jen „Osobní údaje“), zpracovává Aleš Huk & realitní tým, Aleš Huk, IČO: 868 29 904, kontaktní údaje: ales.huk@ahreality.cz (AH) za účelem vyřízení Vaší poptávky po koupi či nájmu nemovitosti.“

AH bude dále Osobní údaje zpracovávat za účelem přímého marketingu, včetně zasílání obchodních sdělení elektronickými prostředky (e-mailem, SMS) týkajících se nabídky obdobných služeb, ledaže zasílání obchodních sdělení předem odmítnete. Viz. Zpracování osobních údajů."