fbpx

Prodej RD 4+kk se zahradou a vzrostlými stromy

Praha 8 - Čimice

Adresa: Praha 8 - Čimice
Stavba: cihlový
Stav objektu: velmi dobrý
Vlastnictví: OV
Typ domu: rodinný dům
Dispozice: 4+kk s pracovnou
Zastavěná plocha: 87 m2
Podlahová plocha: 122 m2
Plocha pozemku: 555 m2 + 71 m2
Sklep: ne
Parkování: přístřešek, zahrada
Plyn: obecní plynovod
Elektřina: 230 a 380
PENB: D
CENA: info v RK Kč

PRODÁNO

VIDEO, FOTKY INTERIÉRU, 3D SCAN jsme s ohledem na přání klientů odstranili..

Pokud hledáte rodinné bydlení v Praze, v dostupné vzdálenosti od MHD, škol, školek, veškeré občanské vybavenosti a krásné přírody, jste na správné adrese.

K prodeji nabízíme ve výhradním zastoupení volně stojící rodinný dům v okrajové části Prahy 8, v katastrálním území Čimice. Dům se nachází na konci slepé ulice Libčická, kde jsou po jedné straně postaveny starší i novější rodinné domky a na druhé straně mateřská škola, zdravotnické zařízení, základní školy a veřejně přístupné školní hřiště. Jedná se o klidné místo, kde není v nejbližším okolí možná další zástavba z důvodu ochranného pásma VTL plynovodu. Ze stejného důvodu není možné ani rozšíření nemovitosti. Dům sousedí ze dvou stran s dalšími rodinnými domy a z jedné strany s loukou.

Jediný hluk z okolí je nárazový, a to ve školní dny v ranních hodinách. Tím je zvýšena v uvedenou dobu i dopravní obslužnost v okolí nemovitosti.

Váš dům:
Dům o dispozici 4+kk+pracovna se nachází na pozemku o výměře 87 m2. Pozemek okolo domu o výměře 468 m2 je veden a užíván jako zahrada. Celkem je tedy výměra 555 m2. Současný majitel si od Hlavního města Prahy v zastoupení MČ Prahy 8 pronajal sousední pozemek o výměře 71 m2. S tímto pozemkem majitel užívá plochu 626 m2. Pozemky jsou spojeny, užívány a oploceny dohromady jako jeden celek. Pozemek je ohraničený do ulice zachovalým  dřevěným plotem,  směrem k poli je plot  z pletiva a od souseda je oddělen kamenným plotem v pletivu.

Zahrada je udržována, převážně zatravněna, nacházejí se na ní vzrostlé jehličnaté  i ovocné stromy a okrasné rostliny. Čerpadlo vč. hadice zůstanou. V části zahrady je pergola pro zastínění s krbem a zahradním nábytkem. Na zahradě se nachází  rovněž malá kůlna pro běžné zahradnické náčiní

Dům má zastavěnou plochu 87 m2, není podsklepený, vystavěn je na základové desce. Dispozičně je řešen ve dvou podlažích – přízemí a podkroví. Obytná plocha je 122 m2. Výměra jednotlivých místností viz. půdorysy přízemí a podkroví.

• v přízemí se nachází zádveří s vestavěnou skříní, ze kterého se dále vstupuje do prostoru haly, ze které je vstup do koupelny a WC, pracovny, na schodiště do podkroví, do komory pod schodištěm, do průchozí komory do garáže a navazuje na něj obývací pokoj s krbem, jídelním koutem a kuchyňský kout. Z prostoru mezi kuchyňským a jídelním koutem jsou dveře do zahrady.

• v podkroví se nacházejí 3 samostatné ložnice s vestavěnými skříněmi, koupelna s WC, šatna a komora. V komoře je umístěn kotel a zásobník na teplou vodu. Na schodišti je stropní otvor s vyklápěcími schůdky na malou půdičku, která nemá dostatečnou průchozí výšku, ale jako skladovací prostory je dostatečná.

vytápění v domě je zajištěno plynovým atmosférickým turbo kotlem Vaillant z roku 2001, teplá voda je ze zásobníku napojeného na kotel. V domě jsou rozvody pro centrální vysavač SmartVac.
Podlahy: ložnice koberce, pracovna a obývací pokoj plovoucí podlaha lamino, kuch. kout a jídelní kout dlažba, zádveří, koupelny a WC mají dlažbu. V obývacím pokoji okolo krbu je dlažba.
Nemovitost je udržována, stále obývána a je vhodná k okamžitému nastěhování bez nutných dalších investic.

K domku je přistavěn přístřešek pro parkování se vstupem do domu, současnými majiteli nevyužíván. Parkování je možné na ulici před domem, případně na pozemku. Jedna brána je ke garáži, druhá na zahradu.

Nemovitost je napojena na elektřinu, plyn a obecní kanalizaci a vodovod.

Občanská vybavenost:
V pěší vzdálenosti je základní zdravotnické zařízení, lékárna, mateřské i základní školy, dětská hřiště, pošta. Plavecký bazén Šutka – 3 km, tenisové kurty 500 m, Squash centrum – 1 km, školní veřejně přístupné hřiště 100 m.
Obchody s potravinami cca 1 km, další jsou v Bohnicích vč. menšího nákupního centra Krakov – 3 km. Větší obchodní centra jsou v Čakovicích a Letňanech. Globus Čakovice – 7 km auto, Letňany – 8 km, Bauhaus Dolní Chabry – 3 km
Restaurace jsou dostupné přímo v Čimicích i nedalekých Bohnicích či Dolních Chabrech.

Okolní příroda:
Poloha na okraji Prahy je ideálním místem pro výlety (pěší i cyklo) do přírody – nedaleký Čimický háj – 2 km, Ďáblický háj – 3 km, Čimické údolí 1 km, či Draháňským údolím až k Vltavě – 4 km. Podél Vltavy až do Kralup, nebo naopak do centra Prahy.

Doprava:

Zastávka busu MHD je vzdálena cca 500m, busem cca 7 minut na tramvaj zastávka vozovna Kobylisy, nebo cca 8 minut na metro zastávka Kobylisy.
Napojení na Pražský okruh, či D8 je možný ve Zdibech či Čakovicích, obojí cca 6 km.

 

Podrobné technické informace k domu:

Kolaudace domu v roce 2001
Kolaudace zastřešení terasy (rozšíření kuch. koutu a jídelního koutu) v roce 2005, rozšíření na zastavěnou plochu 85 m2..

Půdorys  je cca max 8,9 x 10,5 s výklenkem pro vstup,  přístřešek u domu využívaný jako garáž
Objekt je 5 m od uliční čáry a 3 m od sousední parcely 403/1.
Výška hřebene 7,7 m nad terénem.
Výškové osazení do terénu  +- 0,0 = 279 m.n.m., což je cca 30 cm nad upraveným terénem.

Dům se nachází na hranici 15 m ochranného pásma od VTL plynovodu, není možné jeho půdorysné rozšíření.
Dle sondy na místě stavby byly zjištěny humózní jílovité hlíny, v úrovni 1,3 – 1,4 m spraše.

Základová konstrukce je pod obvodovými a vnitřními nosnými stěnami tvořena základovými pasy šířky 600, příp. 500 mm do hl. 1,2 m,  pod původními  sloupy terasy jsou základové patky do hl. 90 cm.
Základy jsou opatřeny hydroizolací a izolací proti radonu 1x Foalbit.
Obvodové zdi z materiálu Porotherm tl. 440 mm, zatepleno polystyrenem v tl. 10 cm.
Vnitřní nosné stěny z materiálu Porotherm 300 mm, příčky v tl.  11,5 cm
Vodorovné konstrukce: nadpraží oken a dveří v obvodovém zdivu tvoří ŽB věnec 300/250 mm. Překlady nad dveřmi v příčkách jsou železobetonové prefabrikované.
Stropy jsou provedeny systémem Hurdis – ocel I nosníky + desky Hurdis + polystyren a beton, tloušťka vč. finálního povrchu je 25 cm.
Schodiště do podkroví je železobetonové monolitické, obložené dřevem
Šikmé a vodorovné podhledy jsou tvořeny sádrokartonovými deskami tl. 1,5 cm a tepelnou izolací Orsil tl. 15 cm.
Pochozí podlaha půdy je tvořena prkny 2,4 cm připevněnými na kleštiny

Vstupní dveře jsou jednokřídlé dřevěné prosklené, z obývacího pokoje jsou dvoukřídlé prosklené dveře do zahrady
Vnitřní dveře dřevěné jsou dřevěné plné s dřevěnými zárubněmi
V domě jsou dřevěná Eurookna s dvojskly, včetně žaluzií, střešní okna včetně roletek.

Střecha je sedlová se sklonem 40 st. a s pálenou keramickou krytinou Holland.

Přípojky vody, kanalizace, elektro a plynu jsou vedeny z ulice Libčická.

Funkční krb.

Rozvody elektroinstalací jsou z mědi.

Revize kotle provedena v 4/2020.

Z hlediska výskytu radonu zařazeno do kategorie spodní hranice středního rizika.

Klempířské prvky z materiálu pozinkovaný plech, opatřeny nátěrem

Objekt opatřen hromosvodem.

TV signál  je přes satelitní anténu s rozvodem do tří místností
Datový kabel je zaveden do pracovny
Původně byla v objektu pevná linka, nyní zrušena

Na zahradě se nachází šachta o hl. 0,25 m s vrtem cca  40 m – bez dokumentace, voda využívána pouze s čerpadlem a  trvalým napojením hadice bez jakýchkoli dalších rozvodů. Voda je pouze pro zahradní účely, bez rozborů její kvality. Přes zimu nefunkční.
Na zahradě zpevněná plocha o rozměru 2,8 x 2,4 m pro zahradní nábytek a krb s pergolou. Krb je betonový prefabrikát.

Plot do ulice je dřevěný, plot mimo ulici je z pletiva. Brána ke zpevněným parkovacím místům pod přístřeškem je na dálkové ovládání. Brána na zahradu je bez dálkového ovládání. Na pozemek vede jedna branka pro pěší. V plotu do ulice vedle branky pro pěší je výklenek pro nádobu na odpad.

Zahradní domek  je dřevěný o rozměrech  2,8 x 2,5 m,  součástí jsou police

Objekt je stále využíván a během zimy byl vytápěn.

Lokalita

Mám zájem o tuto nemovitost, prosím kontaktujte mě.

"Vaše údaje, které jste uvedl/a ve shora umístěném formuláři (dále jen „Osobní údaje“), zpracovává Aleš Huk & realitní tým, Aleš Huk, IČO: 868 29 904, kontaktní údaje: ales.huk@ahreality.cz (AH) za účelem vyřízení Vaší poptávky po koupi či nájmu nemovitosti.“

AH bude dále Osobní údaje zpracovávat za účelem přímého marketingu, včetně zasílání obchodních sdělení elektronickými prostředky (e-mailem, SMS) týkajících se nabídky obdobných služeb, ledaže zasílání obchodních sdělení předem odmítnete. Viz. Zpracování osobních údajů."